Předpověď počasí

obec Dřetovice, Česká republika
24.8.2019
Převážně oblačno
Převážně oblačno
25°C
Nárazový vítr: 3 m/s
Předpověď 25.8.2019
Den
Částečně slunečno s bouřkami
Částečně slunečno s bouřkami
28°C
Nárazový vítr: 3 m/s
 
dretfest2015

Proběhlé akce

dretfest-2015
Facebook
Historie

Country festival ve Dřetovicích se za čtyři roky, od 1. ročníku konaného dne 14. května 2011, dostal do podvědomí milovníků těchto žánrů. DřetFest se zařadil mezi příjemné venkovské hudební přehlídky.

Diváci mohli slyšet během čtyř ročníků nespočet legendárních známých i méně známých kapel, řadu vítězů a účastníků „TALENU nebo POHÁRU“ COUNTRYADIA a pravidelně se řadí v každoroční anketě Kladenského Deníku „Otík“, na předních místech v oblíbenosti v rubrice hudební počinu roku.

Během čtyř ročníků na DřetFestu mohli diváci slyšet:

Rangers, GadlySW, Hanu Lounvou & Idefix band, GrassRoad, Womacklee, Zem a Pavla Petrana, New Rebels, Kn€zaplacení, Edu Wida jr. & band, Buštěhradskou Dráhu, Kompromis, Starou Rotaci, Heuréku, Hon na medvídka, Minaret, pravidelně Dřetovický sbor dnes Ozvěna, NHS band Jirky Hladíka a ostatní bezvadné kapely.

Kladenský deník v květu 2011 napsal:

Sobotní festival /14.5.2011/ zahájil Dřetovický sbor. Stovkám diváků se prosluněná obloha i prostředí zamlouvaly. Moderátorka Johanka Hubičková svým neotřelým projevem měla příznivcům country stále co říct. „Je doba festivalů, ale v těchto končinách jsem poprvé. Každé pořádání takové velké akce nese nějaké problémy. Festivalů jsem projela mnoho, ale zde je to zatím v pohodě,“ svěřila se moderátorka.

Program měl spád. Na zvukaře Milana Knora směřovala jen slova chvály. Nadmíru spokojen byl kapelník slánského Minaretu Radek Valenta: „Zanedlouho budeme slavit dvacáté výročí vzniku. Tento rok jsme se umístili v žebříčku Country rádia třetí. Je příjemné slyšet vlastní skladby linoucí se z éteru.“

Buštěhradská dráha se stačila jen tak tak přesunout z nedaleké Svrkyně, aby zahrála svůj blok písniček. Tanečnice Buštěhradské šťabajzny dostaly svým projevem diváky do varu. Na to navázal očekávaný Rangers band. „Za třicet let, jsem projel řadu festivalů. V Kladně jsme hráli často. Je příjemné posedět, poklábosit a poslechnout si jiné kapely. I mezi amatéry je řada dobrých muzikantů a my se mezi nimi nechceme nějak povyšovat,“ řekl kytarista Jiří Kaleš

Betonové prostranství se proměnilo v taneční parket, Rangers band hrál na přání a sborové zpívání provázelo známé pecky, které proslavily Plavce.

„Ještě, že déšť přišel až nakonec. Festival stál hodně sil. Bereme ho jako start vznik nové tradice. Říká se, že druhý a další ročníky bývají ještě lepší. Na podzim bude mít navíc už čtvrté pokračování náš rockový festival,“ řekl starosta Dřetovic Vladimír Raška.

Tahákem dne byli Rangers band a nezklamali. Betonová plocha se zaplnila tanečníky a známé hity od původních Plavců zpívali doslova všichni. Jirka Hladík, šéf Dřetfestu, musel být s návštěvností i výkony kapel spokojen. Přispělo tomu také příjemné počasí, i když večer přišlo vhod teplejší oblečení.

Ruce si mnul i starosta obce Vladimír Raška. Jak sám řekl, konečně se život v obci pohnul k lepšímu a lidé i díky muzice budou vědět, kde Dřetovice leží.

Autor: Břetislav Kostka

Historie Dřetfestu Country&Bluegrass

1. ročník 14.5.2011

2. ročník 26.5.2012

3. ročník 18.5.2013

4. ročník 17.5.2014

5. ročník festivalu se uskuteční 16.5.2015