Předpověď počasí

obec Dřetovice, Česká republika
29.1.2023
Zataženo
Zataženo
-4°C
Nárazový vítr: 0 m/s
Předpověď 30.1.2023
Den
Déšť se sněhem
Déšť se sněhem
3°C
Nárazový vítr: 14 m/s
 

SK Sparta Dřetovice byl založen již v roce 1924, jako fotbalový klub postoupil v roce 1934 v Mistrovství středočeské župy fotbalové ČSSF do IV. třídy. Ve 2. Světové válce a po ní působil v soutěžích župních a okresních s výjimkou let 1957 – 1967 dodnes.

SK Sparta Dřetovice se nezaměřovala jenom na fotbal, ale podporovala činnost základní a rekreační tělovýchovy. Dále v klubu působil oddíl šachu, který v 80.letech měl dvě družstva, která hrála okresní soutěže.

SK Sparta se podílela finančně i brigádně na výstavbě kulturního domu, jehož západní část měla v pronájmu, až do roku 2013. Na sále kulturního domu se provozovala od roku 1983 ZRTV, stolní tenis a líný tenis, který se hraje až do dnešní doby.

Tradice fotbalového klubu SK Sparta Dřetovice trvá dodnes, i když pod názvem TJ Sparta Dřetovice, o.s.. Členskou základnu činí k dnešnímu dni 198 členů, z toho je 32 členů FAČR.

Budova šaten na fotbalovém hřišti:

Na místním fotbalovém hřišti chyběla dlouhá léta budova občanské vybavenosti, která by sloužila plnohodnotně nejenom sportovcům, ale také návštěvníkům.

V sobotu 30.11.2013 se konala malá oslava na počest kolaudace stavby šaten na místním fotbalovém hřišti. Jednalo se o setkání lidí, kteří se na stavbě šaten za poslední dobu – při jejich finální dostavbě podíleli a to nejenom dobrovolně – stavebně, ale i při úklidu atd. Vzhledem ke skutečnosti, že stavba probíhala mnoho let, nebylo možné pozvat všechny, kteří se na stavbě šaten jakkoli podíleli, ale věříme, že mají z dostavby šaten stejnou radost.

Šatny byly úředně zkolaudovány již v srpnu 2013 a byly zapsány do katastru nemovitostí jako objekt občanské vybavenosti s přidělením číslem popisným Dřetovice 3.

Šatny a klubovna sporotvců