obec Dřetovice, Česká republika
Den
Částečně slunečno s bouřkami
Nárazový vítr: 5 m/s

Rodinné centrum Dřetovice, z. s.

Rodinné centrum Dřetovice, z. s. je spolkem dle zákona č. 89/2012  Sb. občanský zákoník. Je to dobrovolný a samosprávný spolek. Základním účelem spolku je podpora rodiny, komunitního života lidí žijících v obci Dřetovice a péče o volný čas dětí a mládeže zde žijících.

Mezi současné aktivity, které organizuje nebo se na jejich organizaci podílí, patří:

• pravidelné i nepravidelné aktivity vzájemného setkávání rodičů a dětí
  • podpora zájmové činnosti dětí a mládeže (výtvarné dílny, badminton pro děti)
  • pořádání kulturních a sportovních akcí (dětské zábavy, tradiční akce – čarodějnice, pouštění draků, den dětí, výlety, atp.)
  • spolupráce s ZŠ a MŠ Stehelčeves – mateřskou školou, která má pracoviště v obci Dřetovice, podpora činnosti školy a podpora aktivit dětí této školy
  • spolupráce s jinými subjekty v obci i obecním úřadem
  • organizování bazaru s dětským zbožím

Rodinné centrum Dřetovice je otevřené všem lidem se zájmem o podporu jeho činnosti.

V čele Rodinného centra Dřetovice je v období 2015 – 2020 výbor ve složení Šárka Holečková, Renata Dobrá, Milena Šeflová.

Kde nás najdete?

To hlavní o nás a o našem vzniku se dozvíte na www.rcdretovice.webnode.cz

Více aktivní jsme na Facebooku, jako veřejná skupina Rodinné centrum Dřetovice pod odkazem: https://www.facebook.com/groups/180568078644326/

Kontaktovat nás můžete také na emailu rcdretovice@seznam.cz

Z historie vzniku …

Rodinné centrum Dřetovice vzniklo jako občanské sdružení na jaře roku 2009, na základě podnětu Lucky Smékalové a díky aktivitě zakládajících členů Mgr. Šárky Holečkové, Renaty Dobré a právě Lucky Smékalové a za významné podpory Obce Dřetovice.

Toto občanské sdružení vzniklo hlavně jako náhrada za dosud neexistující obecní mateřskou školku a mělo za úkol vyřešit tento problém. V té době bylo ve Dřetovicích hodně dětí ve věku od 3 do 6 let a jejich rodiče, po ukončení rodičovské dovolené, museli chodit do zaměstnání a řešili problém, kam se svými dětmi.

Obec Dřetovice poskytla vhodné prostory dřívějšího obecního bytu v 1. patře kulturního domu a na základě dobrovolné pomoci rodičů těchto dětí, členů Rodinného centra, dobrovolníků z řad SDH Dřetovice a TJ Sparta Dřetovice, o. s. se podařilo ve velice krátké době vybudovat vhodné prostory pro hernu, kuchyň a sociální zázemí. Obědy byly dováženy ze školní jídelny v Brandýsku. Sponzorsky je dováželi zaměstnanci společnosti Dekonta, a.s., kteří se tam jezdili denně stravovat.

LOGO RCD

V průběhu roku 2012 byla obcí Dřetovice vypracována projektová dokumentace na obecní mateřskou školu. Po získání stavebního povolení byly původní prostory Rodinného centra vhodně stavebně předělány, řádně zkolaudovány a od září 2012 jsou tak plně funkční pro 20 dětí předškolního věku. Mateřská škola ve Dřetovicích je nyní odloučeným pracovištěm ZŠ a MŠ ve Stehelčevsi. O škole se více dozvíte v odkazu ŠKOLA A ŠKOLKA.